Terapia Ruchem

Głównym celem treningu ruchem jest przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i komfortu życia uczestników naszego Domu.   Zakres i poziom świadczonych form pomocy dostosowany jest do stanu zdrowia i możliwości osób biorących w nich udział. Ma to na celu właściwe stymulowanie rozwoju organizmu, rozwój sprawności psychofizycznej oraz kształtowanie korzystnych nawyków ruchowych. Poprzez uczestnictwo w ćwiczeniach podopieczni rozładowują negatywne emocje, rozluźniają się i odprężają. Udział w zajęciach pozwala także dbać o kondycję fizyczną, jak również uczy prozdrowotnego trybu życia.

Placówka wyposażona jest w różnego rodzaju przyrządy do ćwiczeń. Posiadamy m.in.: bieżnię, rowerki, trenażery rąk i nóg, orbitrek, materace, piłki, gumy do ćwiczeń, itp.

Podopieczni codziennie biorą udział w terapii ruchem. Zajęcia odbywają się pod wspólną opieką pielęgniarki i terapeuty. Ćwiczenia dostosowane są do możliwości i stanu zdrowia uczestnika. Ponadto, jeśli pozwala pogoda podopieczni korzystają z treningu silwoterapii na terenie przyległego do placówki Parku Leśnego, spacerów, wspólnych gier i zabaw na świeżym powietrzu.